//קוסמטיקה טבעית
קוסמטיקה טבעית 2019-03-20T13:37:23+00:00

קוסמטיקה טבעית

טופס צור קשר

לפרטים והזמנות צרו איתנו קשר 053-2283346
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הצטרפו לקבלת עדכונים וחדשות מהאתר

טופס צור קשר

קוסמטיקה טבעית

את הקוסמטיקה הטבעית הראשונה שלי הכרתי באוסטרליה בכפר ששמו דיינטרי כשעבדנו אצל ג'וס מארי. אני לא אשכח את הכפר המדהים הזה שכולו טבע עוצר נשימה ואת העבודה שלי בחנות של ג'וס כאשר סידרתי וארגנתי שם לבקשתה. ככה בזמן הסידור לא יכולתי לעמוד בפיתוי ובכל פעם פתחתי מוצר טבעי אחר שרקחה ג'וס בעבודת יד. הריחות שבקעו מתוך הקרמים, הסבונים ושאר הקוסמטיקה הטבעית שג'וס הכינה השאירו אותי נפעמת עם חשק לפתוח ולסגור ולהריח ללא הפסקה. הריחות היו ריחות חדשים ולא שגרתיים עבורי למשל אני לא אשכח את הריח של הילנג ילנג או הדבש ההדסי גם פרנג'יפני וברוש כל אלו בהחלט רגשו אותי מאוד. היופי שבדבר שאותם צמחים ממש אפיינו את הצמחייה המקומית של הכפר וגם אחר הצהריים כאשר טיילנו באזור לא פעם נתקלתי באותם ריחות בטבע, פרחי פרנג'יפני ריחני בשלל צבעים, פריחה של ילנג ילנג ועוד…  

קוסמטיקה טבעית הייתה חדשה בעבורי, כמובן שנחשפתי לקוסמטיקה ושגרת טיפוח אבל רק לאחר שהכרתי את הקוסמטיקה הטבעית הזאת הבנתי את הטעות שלי. הקוסמטיקה שאני הכרתי ונחשפתי אליה עד כה הייתה לצערי תעשייתית שעשויה מרכיבים שאינם טבעיים והדיפה ריחות מלאכותיים. הקוסמטיקה הזאת שרקחה ג'וס הכילה רכיבים טבעיים של שמנים מן הצומח, ריחות טבעיים של שמנים אתריים וגם צבעים טבעיים. אם הזמן שלנו אצלה בחנות התחלתי להתעניין בנושא וגם כמובן להשתמש במוצרים שלה ובאופן הכי טבעי לאחר שמשתמשים בקוסמטיקה טבעית חל מהפך ואי אפשר לחזור אחורה, האף שלי בקלות מצליח להבחין בריחות מלאכותיים ואני מעניקה חשיבות לרשימת הרכיבים ובודקת שהיא ידידותית לי ולסביבה שלי.

העור הוא האיבר הכי גדול בגוף שלנו והוא משמש כמסננת. מה שאנו מורחים ומשתמשים חודר את השכבות ונכנס פנימה, לכן כמו שחשוב לשמור על תזונה בריאה באותה המידה חשוב שנשמור על שגרת טיפוח טבעית בעבור הגוף שלנו. רק ככה נוכל להעניק לו את הטוב ביותר. עוד בימי קדם כאשר רצו לטפח את הגוף או לטפל בעורות עדינים, פריחות ויובש נהגו לרקוח ולהשתמש בטבע. אם הזמן חלה מהפכה תעשייתית שמטרתה העיקרית כמובן היא לתת כמה שפחות בכמה שיותר, כלומר שורת הרווח היא המטרה העיקרית. לצערי בלי לשים לב הורגלנו לשגרת טיפוח תעשייתית שאינה מטיבה עם הגוף שלנו לאורך זמן. לא פעם אני רואה ושומעת איך אימהות באופן יומיומי מורחות את התינוקות שלהם בקרם גוף שאינו טבעי או שמן תינוקות זול שלצערי תוצרותיו עשויים מנפט.

אמא שלי נולדה וגדלה בגרמניה בכפר קטן מהפכת התעשייה אינה הגיעה לשם כפי שהיא הגיעה להרבה מקומות אחרים, כמו שאומרים אלו היו זמנים אחרים. בילדותי אני זוכרת שהיא הרגילה אותנו לשגרת טיפוח בסיסית ביותר וכמו כן גם האוכל שאכלנו תמיד הורכב מרכיבים פשוטים אך בריאים. כשהתבגרתי אני לא אשכח שיום אחד הלכתי לעשות קניות באחד מרשתות הכלבו הגדולים בארץ ובמחלקת הקוסמטיקה עצרה אותי מוכרת והדגימה לי איך בשלושה שלבים של ניקוי עם מי פנים אלכוהוליים, סבון וקרם אני אשמור על העור שלי נקי וצעיר ואני כמובן האמנתי לה. אני זוכרת שאת אמא שלי זה הצחיק את בת שמונה עשרה היא אמרה לי, תראי אותי אני לא משתמשת בכלום ויש לי עור כל כך בריא. והיא צדקה במאה אחוז.

אני כל כך שמחה שמבלי להתכוון נפגשתי עם עולם של קוסמטיקה טבעית שעושה לי כל כך טוב. אני אוהבת להשתמש בסבון המוצק שלנו אנחנו מכינים אותו בעבודת יד והוא עשיר בשמנים מן הצומח למשל שמן זית, שמן קוקוס, חמאת שיאה ועוד, הריח שלו עשוי משמנים אתריים והתחושה פשוט נפלאה, המגע והמרקם שלו בזמן הרחצה, הריח שבוקע ממנו אמיתי ונפלא. אני מנקה רק איתו גם את הגוף וגם את הפנים. אחרי המקלחת במיוחד בחורף כשהעור יבש יותר אני אוהבת לשים שמן גוף שאני מכינה משמן שקדים ושמן חמניות השאנטי שלנו מעניק לי תחושה רגועה ונעימה לסוף היום ובקיץ אני אוהבת את פריחת האביב או קרם גוף של ילנג ילנג וסנדלווד לתחושה רעננה ופורחת. לעור הפנים אני משתמשת בקרם צמחים הטבעי שלנו  ובסרום הזנה שאני רוקחת משמנים בכבישה קרה בלבד כמו רוז היפ ונר הלילה שעושים נפלא לעור ומזינים אותו בחומרים טבעיים בלבד.

מהנסיון שלי אני בהחלט ממליצה לכולכם לנסות להשתמש בקוסמטיקה טבעית ובמוצרים טבעיים כשמתחילים זה מאוד קשה לחזור אחורה לרכיבים מלאכותיים, אתם כבר תראו